Bugün: 18.12.2018

2013 BOZCAADA YARI MARATONU KOŞULDU

2013 BOZCAADA YARI MARATONU KOŞULDU
BOZCAADA YARI MARATON & 10 K KOŞUSU 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü yarı maraton ve 10 kilometre mesafeli koşusu gerçekleşti.15.05.2013 00:00
   Bozcaada`da maraton heyacanı ve keyfi vardı. Bozcaada`yı sevenler büyük, küçük, erkek veya bayan farketmeksizin Ada`ya koşmaya gittiler. Ada nüfusu kadar insan, bu sefer tatil için değil her yıl yapılan yarı maraton yarışları için adadaydılar. Yarışmaların sonunda yaşlılara da özel ödüller vardı.

   Yarış küçüklerin dev adımları, yaşlıların delikanlılığıyla başladı. Ada nüfusuna yakın insan hem eğlenmek hem de koşmak için start aldı. Koşuyu bitirenlerin ve madalya alanların mutluluğu yüzlerinden okunuyordu. 

   Yarıştan bir gün önce Bozcaada’ya gelmeye başlayan sporcular, son antrenmanlarını Bozcaada’da yaparak yarışa hazırlanıyorlar. Her sene, koşuya katılan 1200 kişi ve onlara eşlik edenlerle birlikte Bozcaada haftasonu yaklaşık 4.000 kişiyi ağırlıyor. 

   Keyifli ada atmosferinde yarışa hazırlanan sporcular yarış öncesinde Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan New Balance çadır alanında yarış saatine kadar kısa koşular, ısınma hareketleri yaparak son hazırlıklarını tamamlıyorlar. Sporcular 10km ve 21km’lik parkurlarda yarışıyorlar. İlçe Jandarma Komutanlığı önünden başlayan koşunun 10 kilometrelik etabına katılanlar, Tuzburun Mevkisi`ne gidip, Cumhuriyet Meydanı`ndaki finiş çizgisine geliyor. 21 km’lik yarı maratona katılanlar ise, Tuzburun, Ayazma, Sulubahçe, Amerikan Çeşmesi güzergahını takip ederek, Bozcaada turunu atıyorlar.


Yarı maraton koşusu: 

Yücel Aydın birinci, Erdi Aksu ikinci, Murat Kurtak üçüncü olurken, bayanlar koşusunda Lütfiye Kaya birinci, Alessia de Matteis ikinci, Sema Buldanlıoğlu çüncü oldu.


10 K Koşusu: 

Ramazan İşmel birinci, Sinan tatlı ikinci, Atakan Yüksel üçüncü, 10 K Bayanlar Koşusunda da Damla Poyraz birinci, Aysun Ediş ikinci, Marianne Yirmibeşoğlu ise üçüncülüğü elde etti.

   Atletizm Federasyonu’nun 2013 Faaliyet Takvimi içinde yer alan, New Balance tarafından Bozcaada Kaymakamlığı ve Bozcaada Belediye Başkanlığı`nın desteğiyle gerçekleştirilen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu, her sene, aralarında yurtiçi ve yurtdışından bir çok sporcunun bulunduğu yaklaşık 1.200 koşucunun katılımıyla gerçekleşiyor.

                        www.adahaber17.com / Ali Rıza ORUZBEYİ

Diğer haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir