Bugün: 18.12.2018

11 Mayıs 2013 Bozcaada Koşusu Kayıtları Başladı...

11 Mayıs 2013 Bozcaada Koşusu Kayıtları Başladı...
New Balance bu kez de sporseverleri “New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu” ile 11 Mayıs 2013 Cumartesi günü Bozcaada’da buluşturuyor.16.03.2013 12:37
 Atletizm Federasyonu’nun 2013 Faaliyet Takvimi içinde yer alan, New Balance tarafından Bozcaada Kaymakamlığı ve Bozcaada Belediye Başkanlığı'nın desteğiyle gerçekleştirilen New Balance Bozcaada Yarı Maratonu ve 10K Koşusu, her yıl, içlerinde yurtiçi ve yurtdışından bir çok sporcunun bulunduğu yaklaşık 1.200 kişinin katılımıyla gerçekleşiyor.

  Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan New Balance Bozcaada Yarı Maratonu & 10K Koşusu, yine Bozcaada tarihinde bir yere sahip olacak.  Türkiye'de koşu yarışlarına kadın sporcu katılım ortalaması %15’lerde iken, geçtiğimiz yıl Bozcaada’da, kadın sporcu oranı ilk kez %42’ye ulaşmıştır.

 Yarıştan bir gün önce Bozcaada’ya gelecek olan sporcular, son antrenmanlarını Bozcaada’da yaparak yarışa hazırlanıyorlar. Her yıl, koşuya katılan 1200 kişi ve onlara eşlik edenlerle beraber Bozcaada haftasonu yaklaşık 4.000 kişiyi ağırlıyor. Eğlenceli ada atmosferinde yarışa hazırlanan sporcular yarıştan önce Bozcaada Cumhuriyet Meydanı’nda yer alan New Balance çadır alanında yarış saatine kadar kısa koşular, ısınma hareketleri yaparak son hazırlıklarını tamamlıyorlar. Sporcular 10km ve 21km’lik parkurlarda yarışıyorlar. İlçe Jandarma Komutanlığı önünden start alan koşunun 10 kilometrelik etabına katılanlar, Tuzburun Mevkisi'ne gidip, Cumhuriyet Meydanı'ndaki bitiş çizgisine geliyor. 21 km’lik yarı maratona katılanlar ise, Tuzburun, Ayazma, Sulubahçe, Amerikan Çeşmesi güzergahından geçerek, Bozcaada turunu atıyorlar.

Diğer haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir